Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz, 23 Nisan 2014
Beğen 4

Bülent Ersoy Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Bülent Ersoy Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

9 Haziran 1952 yılında Malatya’da dünyaya gelen Diva Bület Ersoy küçük yaşda müzik eğitimleri alak sanat camiasına merhaba diyen isimlerden birisidir. Özel müzik dersleri aldıktan sonra  İstanbul Belediye Konservatuvarı’nı bitiren Bülent Ersoy ilk sahne performansını 1970 yılında Fıstıkağacı, Üsküdar’da, bugün Oya Düğün Salonu olarak bilinen, o zamanların ilk aile gazinolarından birisi olan Özlem Aile Gazinosu’nda sahne almıştır.

 

14 Nisan 1981′de Londra’da geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın oldu; ancak ‘pembe nüfus kağıdı’ alması yıllar sonra, sahne yasağını da kaldıran dönemin başbakanı Turgut Özal’ın öncülüğünde çıkartılan bir kanun sayesinde oldu. Bülent Ersoy yasaklı olduğu yıllarda çeşitli Avrupa ülkelerinden vatandaşlık teklifi aldı.

 

Zamanında çok zor günler yaşayan bu zor günleri geride bırakıp şimdilerde iyi bir haldedir. Gayet zengin olan Bülent Ersoy herkes tarafından sevilen bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Şuan Popstar2013 yarışmasında jüri üyeliği yapan Bülent Ersoy’ a sanat hayatında ve kişisel hayatında başarılarının devamını diliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz