Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz, 18 Nisan 2014
Beğen 0

Ekin Türkmen Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi ?

Ekin Türkmen Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi ?

Ekin Türkmen (doğum: 22 Ağustos 1984 – Nevşehir,Kozaklı) Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Türkmen, 2002 yılında Ekmek Teknesi adlı dizisinde yer alarak ilk televizyon dizisi deneyimini yaşadı. Dizinin bitmesinin ardından Nefes Nefese, Acı Hayat, Kısmetim Otel, Menekşe ile Halil ve Küçük Kadınlar isimli televizyon dizilerinde yer aldı. Ayrıca Keloğlan Karaprens’e Karşı ve Son Ders: Aşk ve Üniversite adlı sinema filmlerinde oynadı. Küçük Kadınlar dizisinden Amerika’da eğitim alacağı için senaryo gereği ölerek ayrıldı.

 

Adanalı dizisinde “Pamuk’u” canlandırdı.

 

Ekin Türkmen İzmir dogumlu, aslen Nevşehir’in kozaklı ilçesi kanlıca kasabasından.

 

Biyografi

Best Model`le katılan Ekin Türkmen Osman Sınav`la tanıştırıldı. Ekin Türkmen`e oyunculuk teklifini yaptı. Ekin Türkmen bu teklifi kabul ederek ilk olarak Ekmek Teknesi`nde yer aldı.

 

2009 yılında Küçük Kadınlar dizisinde rol alan Ekin Türkmen,diziden ayrılarak Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde, UCLA’da (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles) ingilizce eğitimi aldı. Son olarak “Karakol” dizin’de ve “Anadolu Kartallari filmin’de yer aldi ve simdi Ertan Saban’la basrolleri paylastigi yeni dizisi “” bir kadın tanıdım” Tnt’de

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz