Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz, 20 Nisan 2014
Beğen 0

Ezgi Mola Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi ?

Ezgi Mola Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi ?

2000 yılında Akademi İstanbul’da eğitimine başladı. Henüz 18′ini bitirmeden Kartal Tibet’in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kazandı ve 4 yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı. 2005 Kasımında BKM Atölye’ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı. 2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkân Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu.

 

Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu. 2008 yılında Uğur Yücel’in yönetmenliğinde Türkiye’de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı, ama proje uzun ömürlü olmadı.

Yorumlar

  1. Usha diyor ki:

    Jan20T Yazdigin yaziya bax,sonra da anyyaa ,savadsizin kim oldugunu goreceksen,onun serefsiz oldugundan suphem yoxdur,sohbete naxcivanli olarag yox Azerbaycanli olarag bax.agzindan cixan cumlelerin shexse mensub oldugunu unutma mende Naxcivanliyam en onemlisi Azerbaycanliyam.Naxcivanda Azerbaycanin bir parcasidir,1-2 dene caggala gore sen butun Naxcivanlilari eyni yere goyursan ay savadsiz.

Yorum Yaz