Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz.
Beğen 0

Lale Mansur Kimdir?


Lale Mansur Kimdir?

Lale MANSUR ,  sanat yaşamına / kariyerinin ilk adımına  İstnbul Devlet  Opera Balesinde başlamıştır. Eğitimine ise  Los angeles ‘de başlamış ve İstanbul’da da  diksiyon eğitimi almıştır.  1992 yılında Düş gezginleri filminde oynadığı rol ile , Altın portakal ödül töreninde en iyi kadın oyuncu olmaya layık görülmüştür.

 

Lale Mansur  sadece  sanat alanında kendini geliştirmiş bir kişi değildir. Aynı zaman  çok yakın  zaman önce , AKP hükümeti tarafından oluşturulan  63 kişinin bulunduğu Akil adamlar listesinde yer almıştır.  Aktif siyasete katılmıştır. Akdeniz bölgesinde  kendisine verilen / tercih edilen  bölgede  görevini yapmıştır. Hiç bir şekilde , özel hayatı ile gündeme gelmeyen Lale MANSUR , ilk evliliğini 1975 yılında  19 yaşındayken  ünlü bir müzisyen olan Atilla  Özdemiroğlu ile yaptı.

 

Çift ,  kısa bir süre sonra anlaşamadığı için ayrılmak zorunda kaldı ve , Lale MANSUR  1980 yılında  orkestra şefi olan Cem Mansur ile yaptı.  Çiftin çocukları yoktur ve her ikisi de hala görevlerine devam etmektedir
Hemen TC ile Sorgulayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz