Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz, 17 Nisan 2014
Beğen 0

Oktay Kaynarca Kimdir Kaç Yaşında ?

Oktay Kaynarca Kimdir Kaç Yaşında ?

Oktay Kaynarca (d. 27 Ocak 1965, Malatya), Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu. Oktay Kaynarca, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Yüksek Lisans Bölümü mezunudur. Ayrıca oyuncunun memleketi Hekimhan’da Oktay Kaynarca isminde bir de cadde vardır. Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 Üsküdar doğumludur.Çocukluğunun bir dönemi Berlin’de geçti.Konservatuvara girmeden önce Ege Tiyatrosu’nda Turgut Özak’ın “Duvarların Ötesi”nde adlı oyununda oynadı. Ardından birkaç çocuk oyununda yer aldı.

 

Konservatuvar zamanında TRT için “Gençler Dizisi”nde oynadı. İlk profesyonel oyunculuğunu Ali Atik, Ayşegül Atik’le bir çocuk oyununda yaptı ve ilk parasını kazandı. İlk oyunu bir müzikal idi. Konservatuvardan mezun olduğu 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu’nda “Kan Kardeşleri” (Blood Brothers) adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer,Celal Perk, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu ile beraber oynadı. Sonra yine aynı tiyatroda 1993-1994 sezonunda “Derin Bir Soluk Al” oyununu oynadı ve tiyatro hayatını noktaladı. Bu oyunla Avni Dilligil “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”nü aldı. 2003 yılında başlayan Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Süleyman Çakır rolüyle ününe ün kattı. Karşısına çıkan Halit adlı karakterin sıktığı kurşunla ölmüştür. 2008 yılında yayına giren Adanalı dizisindeki “Adanalı Yavuz” rolüyle izleyici tarafından çok sevilmiştir. 2011 yılında yayına giren Nuri dizisinde Nuri karakterini oynamıştır. 2012 yılında Melek Angun ile dünya evine girmiştir.Ayrıca 2012 yılında Ustura Kemal dizisine başlamış fakat gereken reytingleri yakalayamadığı için diziye son vermek zorunda kalmıştır.

 

Son dönem eşiyle boşanmasından tutun, Başbakan’a magazincileri ‘özel hayata müdahale ediyorlar’ diye yazdığı şikayet mektubuyla anılan Oktay Kaynarca, gündeme ilişkin bir çok açıklamalarda bulundu:

 

- Hayatın içinde olmayı seviyorum, her şeyi hayat gibi yaşıyorum. Gezi Parkı’na gittim tabii. Yine giderim.

 

- Medya silkindi, kendine geldi, her şeyi doğru göstermek zorunda olduğunu hatırladı. Her şey normale döndü sonra.

 

- Gazetecilik başka bir şeydir. Elinde kamera, onun bunun karısının, kızının fotoğrafını uzaktan gizli gizli çekmek de nedir? Haber mi bu? Onlara tepkim hayat boyu devam edecek

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz