Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz, 18 Nisan 2014
Beğen 3

Sermiyan Midyat Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Sermiyan Midyat Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Televizyon ekranlarının ve sinema filmlerinin başarılı oyuncusu ve aynı zamanda yönetmeni olan Sermiyan Midyat, 2 Aralık 1974 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

 

Sermiyan Midyat, Tuncel Kurtiz, Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Ramiz Öztekin gibi bir çok ustadan tiyatro eğitimi almıştır.

 

2007 yılında Emret Komutanım dizisinde Arıza Hamza rolüyle dikkatleri üstüne çeken Sermiyan Midyat’ın yıldızının parlaması da o diziyle olmuştur.

 

SermiyanMidyat bugüne kadar bir çok dizi ve filmde rol almıştır. Bunlardan bazıları; Emret Komutanım, Kalbim Seni Seçti, Ay Lav Yu, Hanımeli Sokağı, Polis, Sıla, Banyo, Biz Boşanıyoruz, Pardon, Gece Yürüyüşü, Bir Dilim Aşk…

 

Tüm bunlar ile birlikte Sermiyan Midyat’ın hem oyuncu hem de yönetmeni olduğu Hükümet Kadın filmi son zamanlarda sinema sektörüne damgasını vurmuştur. Sermiyat Midyat’ın hem oyunculuğunu hem de yönetmenliğini konuşturduğu bu fil bir çok sinema severin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Sermiyan Midyat’da kamera önü ve kamera arkası hayatında KimdirWiki ekibi olarak başarılar diliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz