Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz.
Beğen 3

Tuvana Türkay Kimdir Kaç Yaşında ?


Tuvana Türkay Kimdir Kaç Yaşında ?

Milyonların beğenisini kazanan Yusuf ve Havva’nın aşkını anlatan yer gök aşk adlı dizide Yusuf’un karısı bade rolüyle izleyicinin hayranlığını kazanmayı başaran Tuvana Türkay, 24 yaşında ve Üsküdar doğumludur. Genç oyuncu Beykent üniversitesi radyo /TV oyunculuğu bölümü mezunudur. Kamera karşısına ilk kez 9 yaşında bir reklam filmiyle çıkmıştır. Daha sonraları da pek çok ünlü markanın reklamlarında yer almıştır.

 

Güzel oyuncu, akademi neo’dan oyunculuk dersleri almasının yanı sıra şan ve diksiyon dersleri de almıştır. Çıkışını diplomatik krize yol açan “ayrılık aşkta ve savaşta Filistin” dizi filmindeki başrolü ile yapmayı başaran Tuvana Türkay, dizi seyircisinin asıl beğenisini “yer gök aşk” dizisindeki entrikalar çeviren bade karakteri ile kazanmıştır.

 

Fox TV ekranlarında yayınlanan “yer gök aşk” dizisinde birce Akalay ve murat Ünalmış gibi isimlerle kamera karşısına geçen Tuvana Türkay, dizinin finalinin ardından “kara para aşk” dizisinde bahar karakteri ile tekrar seyircisinin karşısına çıkmıştır. Türkay, kara para aşk dizisinde Tuğba büyüküstün, Nebahat çehre gibi önemli isimlerle çalışıyor.

Yorumlar

  1. lamiye dedi ki:

    çok severim tuvana turkayı ona hayatında bawarılar dilerım

Yorum Yaz