Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz, 23 Nisan 2014
Beğen 1

Yağmur Tanrısevsin Kimdir ?

Yağmur Tanrısevsin Kimdir ?

Kanal D ekranlarında başlayacak olan yepyeni bir gençlik dizisi olacak olan Yaban Çiçeği dizisinin oyuncuları yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Bunlardan biride Yağmur Tanrısevsin. Tanıyalım.

 

Aslen Mersinli olan Yağmur Tanrısevsin, İstanbul’a iki yıl önce üniversite sınavında Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nü kazanınca gelmiş. Hala İstanbul’a alışamadığını söyleyen Tanrısevsin, “Bu şehrin kalabalığı beni yoruyor. İki üç haftada bir mutlaka Mersin’e, ailemin yanına gidiyorum.” diyor. Oysa İstanbul’a alışması için güçlü bir nedeni var. Zira bu şehir ona şöhretin kapısını açtı.

 

Rol aldığı ilk dizi ‘Adını Feriha Koydum’da, Emir-Feriha aşkını bozan Ece karakteriyle şimdiden herkesin tanıdığı bir yüz oldu. Hatta diziye son sezonda girmesine rağmen, altı ay gibi kısa bir sürede ‘Ece’yi sevenler ve sevmeyenler’ olarak dizi izleyicisini ikiye bölmeyi başardı.

 

Peki kısa sürede gelen ün, ona ne kazandırdı? “Karşılıklı sevgiyi öğrendim” diyor. Hızla gelişen bu duruma alışmaya çalışıyor. Arkadaşlarının “Sende kamera ışığı var”, “Yüzün ekrana çok yakışır” sözleri ile heveslenip Craft Oyunculuk Atöylesi’nde eğitim almaya başladığında, böyle bir çıkış yakalayabileceği aklına bile gelmemiş aslında. Bir yıl sonra bağlı olduğu ajanstan Ece karakteri için teklif gelince önce şaşırmış. İlk rol için epey iddialı bir başlangıç yapmış.

 

Şu sıralar Kanal D ekranında genç oyuncu Kerem Bursin ile “Yaban Çiçeği” dizisinde kamera karşına geçecek olan Yağmur Tanrısevsin, anlaşılan o ki adından daha çok söz ettirecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz