Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz, 16 Nisan 2014
Beğen 3

Yalçın Akdoğan Kimdir ?

Yalçın Akdoğan Kimdir ?

1969 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Yüksek Okulu Basım Yayımcılık Bölümü mezunu. İletişim Bilimleri Yüksek Lisans Programını tamamladı. Marmara Üniversitesi Siyaset ve Sosyal Bilimler üzerine doktora çalışması yaptı. 1991 yılında Hürriyet Vakfı’nın düzenlediği Genç Gazeteciler yarışmasında Haber-Röportaj, Araştırma-İnceleme ve Sayfa Düzeni dallarında ödüle layık görüldü. Yeni Zemin dergisinde Genel Yayın Koordinatörü olarak çalıştı. Milli Gazete ve Nehir dergisinde makaleleri yayınlandı. 2007 yılında doçent oldu. İktidar dönemi boyunca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün temaslarını not alarak, bir çeşit vakanüvislik yaptı.

 

ESERLERİ:
Siyaset ve Kutsallık
Görsel İktidar
Muhafazakar Demokrasi

 

HAKKINDA YAZILANLAR:

 

* Mehmet Metiner, Davut Dursun, Ali Bulaç gibi isimlerle Yeni Zemin dergisini çıkardı. Bu yayın organını tanımlarken “İslami camia içerisinde değişim-dönüşümü, demokratikleşmeyi savunan bir dergiydi” diyor.

* Tayyip Erdoğan’a genel başkanlığı döneminde Davos’ta bir konuşma metni yazmasıyla A Takımı’na girdi. Yıllarca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kürsü konuşmalarını yazan 10 kişilik ekibin içinde yer aldı.

* AK Parti’nin kuruluşunda “Muhafazakar Demokrasi” kitabıyla yeni politikayı tanımladı.

* Kendisini anlatırken “Babam CHP’li ve hızlı solcu olmasına rağmen ben küçüklüğümden beri muhafazakardım” diyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz