Kimdir Wiki Biyografi Arşivine Hoşgeldiniz, 18 Nisan 2014
Beğen 2

Yiğit Bulut Kimdir ?

Yiğit Bulut Kimdir ?

Yiğit Bulut 2010′da Habertürk TV’de Genel Yayın Yönetmeni olmuştu. Fatih Altaylı ile kanı uyuşmayınca Habertürk, 2012 yılında o kadroyu kaldırmıştı. Bulut da koltuğundan düşürülmüşti. Bunun adı “Seninle buraya kadar” demekti. Kısa süre geçmeden 24 TV’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirilmişti.

 

Sene 2013. Yiğit Bulut’un Ece Üner’in sunduğu Akşam Raporu programında gündemi yorumlayacağı duyuruldu. Bu açıklama medya dünyasında geniş yankı buldu.

 

Yiğit Bulut kimdir?

Yiğit Bulut,, finans analisti, bankacı. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunudur. Sorbonne Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. Yiğit Bulut, Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenidir. CNN Türk’te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan ve Referans Gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcısı ve sunucusudur. Ayrıca Gazete Habertürk’te köşe yazarlığı yapmaktadır. Doğuş Üniversitesi’nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Aynı zamanda Aydın Doğan’ın bacanağı olan eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek’in kızı, Kanal D spikerlerinden Şule Bulut ile evli iken 2010 yılında boşanmıştır. Babası Adalet Partisi’nden 1977 yılında Edirne milletvekili seçilen Mustafa Bulut’tur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz