Ari Barokas Kimdir ?

Duman grubunun bas gitaristi ve geri vokali olarak tanınan Ari Barokas 17 Temmuz 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Duman grubunda çalmadan önce, gruptan vokalist arkadaşı Kaan Tangöze ile beraber Mad Madame ve Fly gruplarında cover çalışmaları yapmıştır. Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi’nde 4 yıl Pazarlama okumuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazanmıştır. Konservatuarı yarım bıraktıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde gazetecilik bölümüne girmiş ve bu okulu da yarım bırakmıştır.

 

Müziğe 15 yaşında başlamıştır. Ülker, Mitsubishi, Perwoll ve Sabancı Holding gibi pek çok marka ve firmanın reklam müziklerini yapmıştır. 1995 yılında Serüven Azizleri adında bir grup kurmuştur. Ve ilk albümlerini çıkardıktan sonra grup dağılmıştır. Duman grubuna ait olan Aman Aman, Sor Bana Pişman Mıyım?, Yürek gibi sevilen pek çok şarkının sözü ve bestesi Ari Barokas’aaittir.

 

Ari Barokas, 1.5 yıllık bir flört döneminin ardından eski manken Asu Emre ile 2013 yılında dünya evine girmiştir. Çiftin Aslan adında bir erkek çocukları vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir