Serenay Sarıkaya Kimdir? Nerelidir?

1 Temmuz 1991 Ankara doğumludur. Aslen Ankaralıdır. Bir süre ailesi ile Antalya’da yaşadıktan sonra, anne ve babasının boşanması üzerine annesiyle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra yurtdışında okuma hayali olan güzel oyuncu ve model bu hayalini gerçekleştirememiştir. Dolayısıyla üniversiteyi okuyamamıştır.

Serenay Sarıkaya bir süre basketbol, voleybol, tenis gibi sporlar ile ilgilenmiştir. Ayrıca bir dönem latin dansı ile de meşgul olmuştur. Güzel fiziğini hem spora hem dansa borçlu olduğu düşünülebilir. 2006 yılında Çek Cumhuriyeti’nin düzenlediği Avrupa Gençler güzellik yarışmasında jüri ödülüne layık görüldü. Aynı yıl Şaşkın adlı sinema filmi ile oyunculuğa başlamıştır.

2008 yılında Turkcell’e ait bir reklam filminde oynadı ve Plajda adlı sinema filminde rol aldı. 2010 yılında düzenlenen Miss Turkey adlı güzellik yarışmasında ikinci oldu. 2013 yılında Behzaç Ç Yanıyor, 2016 yılında İkimizin Yerine isimli sinema filmlerinde oynamıştır.

Serenay Sarıkaya’nın Rol Aldığı Diziler

2008 yılında Peri Masalı, yine aynı yıl Limon Ağacı adlı dizi, 2008 ve 2010 yılları arası Oktay Kaynarca ‘nın  başrolü olduğu Adanalı dizisinde yer almıştır. 2010 ve 2013 yılları arasında Tolgahan Sayışman’ın da yer aldığı Lale devri dizisinde rol almıştır. Dizinin bir bölümünde seslendirdiği şarkı ile büyük dikkat çekmiş hatta albüm teklifleri bile almıştır. Fakat güzel model oyunculuk yapmaya devam edeceğini duyurmuştur. 2013 ve 2015 yılları arasında Medcezir dizisinde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaşmıştır. 2017 yılında başlayan Fi isimli dizide ise Mehmet Günsur ve Ozan Güven ile yine ekranlarda olmuştur.

Serenay Sarıkaya 2014 yılında Elidor’un reklam yüzü olmuştur. Aynı yıl Mavi Jeans’ın reklam yüzü olmayı 2 yıllık sözleşme ile kabul etmiştir. İlk yılında çekilen reklam filminde dünyaca ünlü Brezilyalı manken Francisco Lachowski ile yer almıştır. 2015 yılında aynı markanın reklam filimini Kerem Bürsin ile çekmişlerdir. Ayrıca Kerem Bürsin ile Maroon 5 müzik grubuna ait This Love isimli şarkıyı seslendirerek büyük ilgi toplamışlardır. Bu reklam filmi sayesinde tanışan ikili arasında güzel bir ilişki başlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir