Oğuzhan Koç Kimdir?

13 Mayıs 1985 Erzincan doğumludur. Bursa Devlet Konservatuvarı Müzik bölümünden mezun olmuştur.

Oyunculuk ile küçük yaşlardan beri ilgilenen Oğuzhan Koç 2007 yılında BKM Sahne Sanatlarının oyuncu kadrosuna katılmıştır.

Oğuzhan Koç’un Oynadığı Filmler

  • 2009 yılında Neşeli Hayat
  • 2010 yılında Çok Filim Hareketler Bunlar

Oğuzhan Koç’un Müzik Hayatı

Gülki Sevgilim adlı parçanın söz ve müziğini yazmıştır ve Ferhat Göçer’e vermiştir. Giden Günlerim Oldu adlı parçasının söz ve bestesini yapmış Gülben Ergen‘e vermiştir. Ayrıca bu şarkıya çekilen klipte Gülben Ergen’e eşlik etmiştir. Çok Güzel Hareketler adlı programında Domuz Gribi Ol İnşallah adlı şarkıyı da kendisi yapmıştır. Çok Filim Hareketler adlı filmin tüm müziklerini Oğuzhan Koç yapmıştır. 17. Kral Müzik Ödüllerinde En İyi Film Müzikleri ödülüne layık görülmüştür.

2 Aralık 2013 yılında Ben Hala Rüyada Adlı Albümü piyasaya sunulmuştur. 2015 yılında Gülben Ergen ile Aşkla Aynı Değil adlı single çıkarmıştır. Murat Boz‘a  Bu Nasıl Aşk adlı şarkıyı yazmıştır. Ayrıca 2016 yılında Murat Boz’un yeni albümüne Yüzüm Yok adlı şarkının sözlerini yazmıştır. Yine 2016 yılında Bulutlara Esir Olduk isimli single’nı çıkarmıştır.

TV8’de yayınlanan O Ses Çocuklar adlı yarışmaya jüri olarak katılmış ve takımı 1.nci olmuştur.

2013 yılında yayın hayatına giren 3 Adam adlı show programında Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile sunuculuk yapmaktadır.

Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir