Gülben Ergen Kimdir ?

25 Ağustos 1972 yılında İstanbul, Erenköy’de dünyaya gelen  Türk pop müzik şarkıcısı, eski manken ve sunucu Gülben Ergen, sanat kariyerine oyunculukla başlamıştır.

 

Ardından müzik piyasasına adım atan Gülben Ergen, kariyerine ise assolist olarak başlamıştır.2001 yılında, Dadı dizisinde canlandırdığı Melek karakteri ile geniş kitlelere adını duyurmuştur. Bu dizide canlandırdığı karakter ve oyunculuğu ile Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almıştır. 2002 yılında Sade ve Sadece albümünün çıkış şarkısı “Abayı Yaktım” ile müzikal başarısını arttırmış ve Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “Yılın Bestesi” ödülünü almıştır.

 

2004 yılında, Uçacaksın albümü ile büyük bir başarı yakalayan Ergen albümün 600.000 satış rakamına ulaşması üzerine MÜ-YAP’tan diamond ödülünü almıştır.

 

Bu albümden sonraki yıllarda çıkardığı tüm albümleri MÜ-YAP’tan ödül almayı başarmıştır. 2009 yılında “Giden Günlerim Oldu” şarkısı ile Resmi Türkiye listesinde yılın en uzun süre zirvede yer alan kadın sanatçısı olma başarısını elde eden Gülben Ergen tiyatro sanatçısı Yılmaz Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’la evlenmiş, ancak evliliklerini noktalama kararı almıştır. Çiftin bu evlilikten Ares, Güney ve Atlas isimli 3 erkek çocukları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.