Ragga Oktay Kimdir ?

Ragga Oktay 15 Nisan 1976 yılında Hollanda’nın Rotterdam kentinde dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Oktay Yurtalan’dır. Memleketi Malatya’dır. Çocukluktan itibaren müziğe ilgi duymuştur. Ragga oktay ilk olarak Futbola yönelmiştir. Hollanda’nın Amatör takımlarında futbol oynamıştır. Daha sonra ikinci ligde oynayan bir takıma transfer olmuştur. Bir süre sonra seçmeler için Galatasaray spor kulübüne çağrılmıştır. Ancak burada beğenilmemiştir. Zira o daha çok Müzik konusunda başarılıydı.

 

Adı ilk olarak 1997 yılında duyulmuştur. Ondan sonra çıkardığı albümlerle birer birer şöhret basamaklarını çıkmıştır. Ragga Oktay Türkiye’ye geldiği ilk yıllarda bazı reklamlarda da oynadı. Özellikler Türkcell reklamlarında Selo tiplemesiyle halkın  büyük sevgisini kazandı.

 

1998 yılında Tarkan’ın konserine ön solist olarak çıktı. Ancak buradan indirilmek istendi. Bunun üzerine Ragga Oktay sahne de oturma eylemi yaparak uzun süre gündem de kaldı. 2008 yılında Acun Ilıcalının hazırladığı Mert İle Gert adlı yarışma programında bir süre çalıştı. Son olarak Ragga Oktay 2013 yılında Öyküsünü kendisi yazdığı “MC DANDİK” sinema filmini çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir