Murat Boz Kimdir? Boyu Kaç? Kaç Yaşında?

Karadenizli Türk pop yıldızı Murat Boz, 7 Mart 1980’de Zonguldak Ereğli’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini de Zonguldak’ta tamamlayan Murat Boz’un İstanbul serüveni, 1995 senesinde İstanbul Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’ni kazanmasıyla başladı. Lise yıllarındayken girdiği bir müzik yarışmasında erkek solist dalında birinci oldu. 1999 yılında Bilgi Üniversitesi’nin Jazz Vokal branşını burslu olarak kazanan Murat Boz, üniversite eğitimini İTÜ Devlet Konservatuvarı’nda sürdürdü.

Türk pop müziğinin iddialı ismi Tarkan’ın vokalistliğini üstlenen Boz, 2006 senesinde çıkardığı “Aşkı Bulamam Ben” adlı single albümüyle müzik dünyasına iddialı bir giriş yaptı.

Geçmiş zamanlarda Grup Rapsodi’de şarkı söyleyen şarkıcı 2006 yılında “Aşkı Bulamam Ben” isimli parçası ile Pop Müzik alemine bomba gibi bir giriş yaptı. 2007 yılında çıkardığı “Maximum” adlı albümle en iyi çıkış yapan erkek sanatçı dalında üç ödül kazandı.

Şarkı söylemeyi hayat felsefesi haline getirmiş olan ünlü popçu aynı zamanda ney, keman ve piyano gibi enstrümanları da çalabiliyor. Sıkı bir hayvansever olan Murat Boz’un hobileri arasında yüzmek de var. “İki Medeni İnsanız Biz” adlı parçasında Soner Sarıkabadayı ile düet yapan sanatçı, Tarkan, Nazan Öncel, Grup Hepsi, Nilüfer ve Shakira gibi müzik dünyasının önde gelen isimlerinin sahne ve albüm çalışmalarında yer almıştır.

Murat Boz’un Boyu ve Kilosu Kaçtır?

185 cm boyunda 76 kilodadır.

Müzik kariyerinin yanı sıra, Halkbank, İpana, Fanta gibi ünlü markalarında reklam yüzü olmuş ayrıca çeşitli reklamlarda seslendirme yapmıştır. Şimdilerde yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın üstlendiği “O Ses Türkiye” adlı şarkı yarışmasında jürilik yapan Murat Boz, yarışmanın ilk sezonunun da şampiyonudur.

8 Yorum

Yorum Yapın
  1. yakışıklı murat boz ama mustafa ceceli kadar değil bide ertuğrul şakar mehmey kordhan fıratm hemet küçük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.