Oktay Kaynarca Kimdir Kaç Yaşında ?

Oktay KAYNARCA ; 1965 doğumlu Türk dizi , tiyatro  ve sinema alanında kendini geliştirmiş bir oyuncudur. Eğitim olarak tiyatroyu seçmiş olan oyuncu  Yüksek Lisans sahibidir.  Memleketi Hekimhandır.  Oktay KAYNARCA’ nın ismi  memleketi Hekimhanda bir caddeye verilmiştir. Üsküdar’da doğan ünlü sanatçı , çocukluk döneminde  kısa bir süre için Berlinde yaşamıştır.

Oktay KAYNARCA ,  2003 yılında yayın hayatına başlayan  ve ülkemizde de takipçisi oldukça çok olan Kurtlar vadisi dizisindeki en sevilen oyunculardan birisi olan  Süleyman çakır rolünü almıştır.  Dizi bir geniş bir izleyici kitlesi  barındırdığından bu rol , Oktay Kaynarca’nın  daha da ünlenmesine yardımcı olmuştur.   Yine  2008 yılında yayın hayatına giren Adanalı dizisinde Yavuz Komiser rolü ile  özellikle   küçük yaştaki izleyicilerin hayranlığı kazanmıştır.

2012’ de Melek Angun ile dünya evine giren  ünlü sanatçı hala evlidir. Oktay Kaynarca;  Zuhal Olcay , Haluk Bilginer  gibi ünlü sanatçılarında bulunduğu bir müzikalde en iyi erkek oyuncu ödülünü almaya da layık görülmüş bir sanatçıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.