Emel Acar Kimdir Kaç Yaşında ?

Meslek Lisesi mezunu olan Emel Acar 1974 yılında doğdu. 1993 yılında Türkiye Güzellik Yarışması’nda ikinci seçildi ve bu yarışma O’nun moda dünyası ile tanışmasına neden oldu.

 

2000 yılında ilk giyim mağazasını kendi adına açan Emel Acar; yapmış olduğu tasarımlarla büyük ilgi gördü ve ardından Houte Couture çalışmalarına başladı. 2006 yılında Çırağan Sarayı’nda bütün tasarımlarını biraraya getirdiği ilk Houte Couture defilesiyle moda dünyasına büyük bir adım attı. Ay Çarpması adını verdiği bu defilesi sayesinde yoğun ilgiyle karşılaşan Emel Acar; Nişantaşı’nda müşterilerinin de isteği üzerine ikinci mağazasını açtı.

 

Yardımsever yönüyle de sık sık adından söz ettiren Emel Acar; Türkiye Engelliler Spor Yardım Eğitim Vakfı adına düzenlemiş olduğu defile ile başta Yıldırım Mayruk olmak üzere birçok ünlü modacı tarafından ayakta alkışlandı. 2008 yılında Home Store’un Acar gruba dâhil olmasıyla birlikte Hazır Giyim Koleksiyonu Home Store’larda sergilenmeye başladı.

 

Erdal Acar’la yaşadığı bir küs, bir barışık çalkantılı evliliği ile uzun süre magazin programlarından düşmeyen Emel Acar; hem iki çocuk sahibi bir anne olmasına rağmen koruduğu düzgün fiziği ve güzelliğiyle hem de aldatılıp pes etmeyen aileyi bir arada tutan koruyucu tavrıyla hep beğeni topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir