Bekir Coşkun Kimdir Kaç Yaşında ?

Hürriyet gazetesiyle ismi özdeşleşmiş usta gazetecilerden Bekir Coşkun, 1945 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite yıllarında bir dönem müziğe merak saldı ve Ankara gazinolarında ud, kanun gibi enstrümanları çaldı. Usta gazeteci, bu eğlenceli günlerindeki bir gün kanunu ile Zeki Müren’e eşlik etme onurunu yaşadı. Memur bir babanın oğlu olan Coşkun, Ankara yüksek gazetecilik okulunu bitirdikten sonra 1974 yılında foto muhabirliği ile gazetecilik hayatına ilk adımını atmış oldu.

 

Bekir Coşkun, gazetecilikteki ilk deneyimlerinin ardından Günaydın Gazetesi’ne geçerek “dokuzuncu köy” adlı köşede yazmaya başladı. Ardından sabah gazetesi ve 1993 yılında da Hürriyet gazetesine geçti. Uzun yıllar çalıştığı gazeteden 2009 yılında istifa etti.

 

2009 yılında Haber Türk gazetesine ve ardından da cumhuriyet gazetesinde yazılarına devam etti. TRT devlet televizyonunda yayınlanan ‘pako’ya mektuplar’ adlı dizi birçok ABD televizyonu tarafından satın alındı. Hayvan severliği ile bilinen usta gazeteci Bekir Coşkun, keman çalabilmektedir. Ayrıca bir doğa ve deniz aşığı olan Coşkun’un kaptan ehliyeti vardır. Şehir hayatından uzaklaşmaktan büyük zevk alan köşe yazarı, yaz aylarının sıcak günlerinde vaktini cunda Adası’nda geçirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.