Birsel Vardarlı Kimdir ?

Birsel Vardarlı; 12 Temmuz 1984 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. On bir yaşında basketbol ile tanışan Vardarlı 175 cm boyunda ve 64 kg ağırlığındadır. Eğitim durumu ise üniversite mezunudur. 2005-2007 yılları arasında Migrosspor’da profesyonel bayan basketbolcu olarak görev almıştır. Gösterdiği üstün başarılardan sonucunda birçok takımın dikkatini çeken Vardarlı, mücadeleci ruhu ve azmiyle takımına moral olmuştur bu özelliklerinin dikkatine varan takımlar peşinde koşmuştur yalnız tercihini Fenerbahçe takımından yana kullanmıştır.

 

Fenerbahçe’ye geçtikten sonrada peşini bırakmayan bazı takımlar tekliflerde bulunmuş ama Birsel Vardarlı; kendini Fenerbahçe’de mutlu hissettiğini söyleyen oyuncu Fenerbahçe ile olan sözleşmesini 2015’e kadar uzatmıştır. 2007-2008 sezonunda Fenerbahçe ile yollarını birleştirmiş günümüze kadar da halen Fenerbahçe’de 7 numara ile profesyonel bayan basketbolcu olarak oynamıştır oyun kurucu olarak görev almaktadır. Takımda sevilen bir oyuncu olduğu için arkadaşları ona “Birso” lakabını takmışlardır.

 

Başarıları; 2005 Akdeniz Oyunlarında İspanya’da Altın Madalya, 2011’de Polonya’da Gümüş Madalya, 2013’te Fransa’da Bronz Madalya kazanmıştır. Bu güne kadar takımıyla kazanmış olduğu kupalar ise 6 TKBL, 2 TÜRKİYE, 4 CUMHURBAŞKANLIĞI kupalarını kazanmıştır. Birsel Vardarlı’ya hayatında başarılar diliyoruz.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.