Bruma Kimdir? Kariyeri?

Galatasaray’ın Sporting Lizbon’dan transferi olan genç futbolcu Bruma, 1994 Portekiz doğumludur.

 

Bruma, Türkiye’de düzenlenen U20 Dünya Kupası’na damga vuran önemli isimlerden biri olmuştur. Bruma; kupada Portekiz formasıyla atmış olduğu 5 gol ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Önemli bir yıldız adayı olan Bruma, her iki kanadı da etkili kullanabilen bir futbolcudur.

 

Sporting Lizbon’un alt yapısından yetişmiş olan 19 yaşındaki futbolcunun oyun esnasında en etkili olduğu mevki ise 4-3-3’ün sol forvetidir. Takım arkadaşlarına asistler yapan ve kişisel yetenekleri sayesinde skoru her an değiştirebilen futbolcu yetenekleri ve özellikle süratiyle ön plana çıkmaktadır. Galatasaray’a geldikten sonra evli olduğu öğrenilen Bruma; saha içi ve saha dışındaki profesyonel yaşantısına dikkat etme konusunda özen gösteren tavırlarıyla da takdir edildi. 13 yaşındayken başladığı futbol hayatına; 14 yaşında iken Sporting CP alt takımıyla çıkmış olduğu 31 maçta 34 gol atarak geleceğin en golcü oyuncularından biri olmaya aday olduğunu herkese gösterdi.

 

Kardeşi de kendisi gibi bir kanat oyuncusu olan Bruma; 2010 yılından Galatasaray transferine kadar Premiur League takımlarından Chelsea’da forma giymiştir.

2 Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.