Bülent Serttaş Kimdir ?

Bülent Serttaş , adını sıkça duyduğumuz Türkücülerdendir.  1965 yılında Elazığ’ da doğmuştur.  Eğitim hayatının büyük bir kısmını doğduğu bölge olan Elazığ’ da tamamladıktan sonra   müzik alanında kendisinin yetenekli olduğunu düşünerek , çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur.

 

Kendini günden güne geliştiren Bülent Serttaş Çeşitli sahnelerde türkülerini söylemeye başlamıştır.  Sahne Türküleri ile  10 sene boyunca   halkın karşısına çıkan Bülent Serttaş   1993 yılında bir albüm yapmaya karar vermiş  ve  ilk almını Delikanlı  ismiyle  aynı tarih içerisinde çıkarmıştır.  Albümü kendisinin dahi beklemediği rakamlarda  satmaya başlamış ve  iyi bir çalışma gerçekleştirerek  1995 yılında Sen varya sen isimli bir albüm daha çıkarmıştır.

 

Bütün bunlar iyi bir satış patlaması yapmıştır. Halk tarafından oldukça tanınmaya başlayan Bülent Serttaş ,   en büyük çıkışını ve satış rekorunu 3. Albümüyle yeniden kırmıştır.  Peş peşe  satış rekorları kıran Bülent Serttaş günümüze kadar bir çok albüme imza atmıştır.  Müzik kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Serttaş    aşk hayatında da  bir atak yaparak  Selvi Hanım ile evlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir