Çetin Altay Kimdir Kaç Yaşında ?

Çetin Altay , 1977 yılında İstanbul’ da doğmuş ünlü bir oyuncudur. Yüz hatları Lazlara benzediği için ,  oynadığı dizilerde genel olarak Laz  şivesi  / tiplemesi ile rol almaktadır. Ünlü sanatçı Çetin Altay , çocuk yaşlarda  mesleğine ilgi duymuş ve kendini bu alanda geliştirmiştir.  Mesleki kariyerini ise  ilk olarak  1993 yılında  Gerçek Kesit adında bir Tv Dizisinde  rol alarak gerçekleştirmiştir.

 

Çetin Altay , sadece oyuncu değil aynı zamanda  senaristlik de yapmaktadır.  Filmografisini daha çok sinema filmleri üzerinde genişletmiş olan  Çetin  Altay , 2013 yılında   Koğuş Akademisi ve Peri Masalı adlı iki sinema filmine imza atmıştır. Oyuncunun  kariyerine katkı sunan tanınmasını sağlayan en önemli  dizi , Emret komutanım adlı dizide ki İdris Fındıkoğlu adlı tipleme olmuştur.

 

Sinema filmi ise , Sumelanın şifresi adlı filmdeki  Temel rolü olmuştur. Ünlü senarist ve oyuncu Çetin Altay ,  halen mesleki kariyerine devam etmektedir ve son zamanlarda yeni bir film senaryosu ile gündeme gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.