Deniz Ülke Arıboğan kimdir Kaç Yaşında ?

Deniz Ülke Arıboğan 1965 yılında İstanbul da doğmuştur. Ankara TED kolejinde okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası ilişkiler okumuştur. Daha sonra İstanbul Üniversitesi iktisat fakültesinde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Prof. Dr. Esat Çam’ ın asistanı olmuştur. Daha sonra Doçent unvanını almıştır. İskoçya St. Andrews Üniversitesi’nde güvenlik ile ilgili eğitimler almıştır. 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesinde göreve başlamıştır. Daha sonra bir yıl sonra uluslararası ilişkiler bölümünden profesör unvanı almıştır. Şimdilerde İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyetindedir.

 

2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü yapmıştır. Deniz Ülke Arıboğan’ın yayınlanmış birçok uluslararası alanda makaleleri vardır. Sekiz kitabı bulunmaktadır. Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi’ne seçilen iki Türk den biridir. Büyük Resmi Görmek, Geleceğin Haritası, Dil İnsanı Konuşur, Çin’in Gölgesinde Uzakdoğu Asya, Kabileden Küreselleşmeye eserlerinden bazılarıdır.

 

Deniz Ülke Arıboğan Prof. Dr. Mahir Kaynağın kızıdır. Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürü olan Lütfi Arıboğan ile evlidir. İki tane kızı vardır.  Eşi Eski TFF Başkan Vekili, eski milli basketbolcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.