Dinçer Çekmez Kimdir Biyografisi ?

   Dinçer Çekmez , 8 Ekim 1940 tarihinde dünyaya gelmiş , Türk sinemasının önde gelen isimlerinden , tiyatro oyuncusu ve artistdir.

 

Yıllarca İstanbul Şehir Tiyatrosunda oyunlar sergileyen Dinçer Çekmez , yeşilçamın en çok hatırlanan usta oyuncularından biridir. Bilhassa Kemal Sunal ile beraber oynadığı sinema filmleri ile iyi bir ün elde etmiştir.  Attığı naralarla ve traji komik replikleri ile Türk halkının gönlünde yeri doldurulamaz bir taht kurmuştur. Tiyatroculuğa yönlenme  fikrini her şeyden önce kendisi gibi tiyatrocu olan abisi Metin Çekmez den almıştır. Basit bir özenişle başlayan bu durum onu benzersiz bir oyuncu haline getirmiştir. Ayşin Atav Çekmez ‘ in eski eşi olmasına rağmen onun oldukça beyefendi ve karizmatik bir adam olduğunu sık sık belirtmektedir.

 

2013 yılında vefat eden Dinçer Çekmez , ailesini ve sanat camiasını yasa boğmuştur. Cenzesine ailesi , eski sanatçı arkadaşları ve sevenleri katılmıştır ve öğle vakti kılınan cenaze namazı ile birlikte naaşı Karacaahmet mezarlığına defnedilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir