Ertuğrul Sağlam Kimdir?

“Ertuğrul Sağlam”, 19 Kasım 1969 tarihinde Zonguldak’ ın Ereğli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan beri sporla iç içe olan ünlü futbolcu, o dönemlerde yaşadığı Ereğli’ de futbol yaşamını amatör olarak sürdürmüştür.

 

Daha sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’ ni kazanıp İstanbul’ a gelmiştir. Üniversiteyi okurken futbol ile bağlarını koparmayan “Ertuğrul Sağlam”, Fenerbahçe’ nin genç takımına girmiştir. Daha sonrasında Spor Akademisine girerek Antrenörlük Eğitimi bölümünü tamamlamıştır. Ve bölümün masterini yapmıştır.

Royal Saat

 

Fenerbahçe’ den ayrılıp 1986-1987 sezonunda Gaziantepspor’ da forma giymiştir. Sezonu tamamlayan “Ertuğrul Sağlam” sonrasında Samsunspor’ da 5 sezon futbol yaşamını sürdürmüştür. Büyük takımların dikkatini çekecek başarıya sahip olmuş, 1994-1995 sezonunda başlayan Beşiktaş JK’ nde 6 yıl büyük başarılara imza atmıştır. 2000-2001 yılında tekrar Samsunspor’da yer alan başarılı futbolcu 2003 yılında futbol oyunculuğunu bırakmıştır. Sonrası için antrenörlük, teknik direktörlük yaparak yaşamını sürdüren Ertuğrul Sağlam 1994 yılında dünya evine girmiştir. Burak adında 1 oğlu, Berrak adında 1 kızı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir