Ertuğrul Sağlam Kimdir?

“Ertuğrul Sağlam”, 19 Kasım 1969 tarihinde Zonguldak’ ın Ereğli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan beri sporla iç içe olan ünlü futbolcu, o dönemlerde yaşadığı Ereğli’ de futbol yaşamını amatör olarak sürdürmüştür.

 

Daha sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’ ni kazanıp İstanbul’ a gelmiştir. Üniversiteyi okurken futbol ile bağlarını koparmayan “Ertuğrul Sağlam”, Fenerbahçe’ nin genç takımına girmiştir. Daha sonrasında Spor Akademisine girerek Antrenörlük Eğitimi bölümünü tamamlamıştır. Ve bölümün masterini yapmıştır.

 

Fenerbahçe’ den ayrılıp 1986-1987 sezonunda Gaziantepspor’ da forma giymiştir. Sezonu tamamlayan “Ertuğrul Sağlam” sonrasında Samsunspor’ da 5 sezon futbol yaşamını sürdürmüştür. Büyük takımların dikkatini çekecek başarıya sahip olmuş, 1994-1995 sezonunda başlayan Beşiktaş JK’ nde 6 yıl büyük başarılara imza atmıştır. 2000-2001 yılında tekrar Samsunspor’da yer alan başarılı futbolcu 2003 yılında futbol oyunculuğunu bırakmıştır. Sonrası için antrenörlük, teknik direktörlük yaparak yaşamını sürdüren Ertuğrul Sağlam 1994 yılında dünya evine girmiştir. Burak adında 1 oğlu, Berrak adında 1 kızı bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir