Esmeral Tunçluer Kimdir?

Esmeral Tunçluer 7 Haziran 1980 tarihinde Hollanda Ede’de doğmuştur. Basketbolcudur. 67 kg ağırlığında ve 1.75 cm boyundadır. Genellikle Şutör gard olarak oynamaktadır. Fakat zamanı gelince oyun kurucu da olmaktadır. Profesyonel Basketbol kariyerine 1998 senesinde Beşiktaş Cola Turka’da başladı. 2 sene boyunca burada forma giydi.

 

Ardından Fenerbahçe Bayan Basketbol takımına transfer oldu. Burada da 2 sezon mücadele eden Esmeral Tunçluer 2002 yılında Botaş’a gitti. Botaş’ta 2002 – 2005 yılları arasında Basketbol oynadı. 1 yıllığına da Mersin Büyükşehir Belediyespor’da oynayan Başarılı sporcu ardından tekrar Beşiktaş Cola Turka’ya gitti. 34 yaşındaki Esmeral Tunçluer o sezon Beşiktaşta çeşitli sorunlar yaşadı.

 

2007’de Fenerbahçe Bayan basketbol takımından gelen teklifi kabul ederek bu takıma transfer oldu. Fenerbahçe’de birçok şampiyonluklar yaşadı. Başarılı basketbolcu aynı zamanda Türkiye Bayan Basketbol Takımı’nın da vazgeçilmez oyuncularından bir tanesidir. Esmeral Tunçluer  2005’de İspanya Almeria ‘da düzenlenen Akdeniz oyunlarında Türkiye Bayan Basketbol Takımı’nın finalde Hırvatistan’ı yenerek Altın madalya kazanmasına performansı ile büyük katkı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.