Fethullah Gülen Hoca Efendi Kimdir Kaç Yaşında Eserleri ?

Fethullah GÜLEN ,  1941 yılında Erzurum Pasinler’ de doğmuştur. Eski tarihlerde imamlık yapan  Fethullah gülen , Günümüz de vaizlik ve  bir çok dergide  yazarlık yapmaktadır. Türkçe dışında  , Arapça , Farsa ve Osmanlı Türkçesini de bilmektedir.

28 şubat döneminde Türkiyede yaşanan siyasi olaylar nedeniyle buradan ayrılmak zorunda kalmış ve ABD ‘ye gitmiştir. O yıldan bu yana Pensilvanya eyaletinde  Saylorsburg kasabasında  yaşamaktadır. Said Nursi’nin yazmış olduğu risale kitaplarından etkilendiği söylenmektedir. Günümüzde de Aktif bir siyaset çizgisinde bulunmaktadır.

Yakın Tarihlerde yaşanan siyasi olaylar neticesinde  Başkbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ile aralarındaki gerginlik  gündemin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.  Fethullah GÜLEN  dünyadaki ilk  100 entellektüğel isim listesine alınmıştır.  İnternet üzerinden yapılan bir anket ile , birinci olmuştur.  Ayrıca , Amerika’da yayın yapan Time dergisi  Fethullah Gülen’i  dünyada ki en etkili 100 kişiden birisi olduğunu söylemiştir. Eğitimi  ise  tamamen din üzerine olmuştur.  Fıkıh , tecvit ,  gibi din üzerine kendini geliştirmiştir.

15 Temmuz 2016 Darbe Girişiminden sonra Vatan Haini ilan edilmiş olup, bu şahsı Amerika’nın Türkiye’ye teslim etmesi beklenmektedir.

Yorum

Yorum Yapın
  1. sayın hoca size saglıklı huzurlu günler dilerim
    benidesorarsanız bir ricam var saygılarımla allah
    yolunuzu açık etsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.