Funda Arar’ın Eşi Kim Febyo Taşel Kimdir ?

Febyo Taşel, 1973 yılının Aralık ayında, İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrencilik yıllarında gitar ve müzik dersleri aldı. İstanbul Üniversitesi Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun olduğunda takvimler 1996 yılını gösteriyordu. Hemen hemen hayatının her döneminde müzikle yakından ilgili olan Febyo Taşel, kendince besteler yapıyor ve bu bestelerle birçok yarışmaya katılım gösteriyordu. “Bana Bir Zevce Lazım” ve “Çapkın Yaz” adlı besteleri bir trafik kazasına kurban giden Kerim Tekin tarafından seslendirilmiştir.

Müzik kariyeri profesyonel anlamda 1998 yılında başlayan Febyo Taşel, 2001 senesinde piyasa çıkan Yücel Arzen imzalı “Kimseler Bilmez” adlı albümünün de aranjörlüğünü üstlendi. Febyo Taşel’in adından en fazla söz ettirdiği albüm projesi Funda Arar’ın 2002 yılında çıkardığı “Alagül” adlı albüm oldu. Febyo Taşel, bu albümün hem aranjörlüğünü hem de prodüktörlüğünü üstlendi. Albümde çok sayıda bestesi olan Febyo Taşel, daha önce Erkin Koray ile bütünleşmiş “Arapsaçı” adlı şarkıyı yeniden düzenleyerek müzikseverlerin büyük beğenisini topladı.

Ali Altay, Müfide İnselel, Korhan, Yonca Lodi ve Zeliha Sunal gibi isimlerle de çalışan Febyo Taşel, 2004 yılında hayatını ünlü sanatçı Funda Arar ile birleştirdi. Febyo Taşel ve Funda Arar çiftinin 2013 yılının Temmuz ayında “Aras” adını verdikleri bir oğulları oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir