Gökdeniz Karadeniz Kimdir ?

Gökdeniz Karadeniz ,  Giressunda 1980 yılında doğmuş  ünlü bir futbolcudur.  Futbol kariyerindeki ilk basamaklarını  Yeniyolsporla çıktıktan sonra ,   iyi yetenekleri olduğu tespit edilip , Trabzon spor’un alt yapısında forma giymeye başlamıştır.  1998 yılında profesyonel bir futbolcu olarak   futbol kariyerini ilerletmeye devam etmiştir.

 

Kısa bir süre sonra , futbol ile alakalı  çıkan bahis davaları nedeniyle ,   can güvenliğini referans alarak ,  takımı bırakmış  ve daha sonra Rubin Kazan takımı ile  5 yıllık bir anlaşma imzalamıştır. Kariyerine etki eden en önemli olay ,  20 ekim  2009 yılında çıktığı   Şampiyonlar Ligi maçında  Dünyanın en büyük takımlarından biri olan Barcelona ‘ yı   yenmelerini sağlayan golü atarak ,  maçın yıldızı olmuş ve adını tüm dünyaya duyurmuştur.

 

Milli takımda ‘ da oynayan Gökdeniz Karadeniz ,  ilk milli formasını  30 Nisan 2003 tarihinde  yapılan bir dostluk maçında , Çek cumhuriyetine karşı olarak giymiştir. 2003 tarihinde  attığı goller , Gökdeniz Karadeniz’ in kariyerinde bir çok olumlu etki yaratmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.