Gülse Birsel Kimdir ?

Gülse Birsel ; 11 Mart 1971 de İstanbulda doğmuş gazeteci , yazar , oyuncu , sunucu , senarist ve yapımcıdır. Eğitim hayatı başarılar ile dolu olan ünlü oyuncu ; liseyi  Beyoğlu Anadolu Lisesinde okumuştur. Lise eğitiminin son üç ayında İsveçte leydi okuluna gitmiştir.

 

Tiyatrocu olmak isteyen Gülse Birsel ; ailesinin isteği ve döneminin şartlarına göre ekonomi okumuş ve bir dönem tiyatrodan uzak kalmıştır. Yüksek öğretimi için de Boğaziçi Üniversitesini tercih eden Gürse Birsel  ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında Amerika , Colombia , New york üniversitelerinde sinema üzerine eğitim almıştır.

 

Bir dönem gazeteciliğe merak saran Gülse Birsel sayısı bir hayli fazla gazetede çalışmıştır ve bir dönem muhabirlik yapmıştır.  Televizyon ve sinema işlerini oldukça sevdiğini sık sık belirten yazar mütevazi ve komik kişiliğiyle ön plana çıkmaktadır. Bir dönem yazarlığını ve oyunculuğunu yaptığı Avrupa Yakası adlı dizi oyuncunun geniş kitleler tarafından tanınmasına neden olmuştur. Özel hayatından pek bahsetmeyen Birsel ; Murat Birsel ile evlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir