Hakan Akkaya Kimdir Kaç Yaşında ?

17 Temmuz 1982 yılında Ordu’da dünyaya gelen Hakan Akkaya, Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanat Akademisi mimarlık bölümünü eğitiminin ikinci yılında bırakmıştır. Ardından İstanbul’a gitmeye karar vermiş ve burada İstanbul Sanat Akademisi’nde moda eğitimi almıştır.Batik örme işiyle moda hayatına adım atan Hakan Akkaya; Sarar, Boyner ve Fabrika mağazaları için bay ve bayan elbise tasarımları yapmaya başlamıştır.Boyner mağazalarında tasarım departmanı yöneticiliğine yükselen Hakan Akkaya, kendi ismini taşıyan bir markanın sahibidir.

 

Hakan Akkaya yurt çapında ve yurt dışında ses getiren tasarımlarıyla sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerini giydirmiştir. Dubai şeyhlerinin de tasarımcılığını yapan Akkaya, Show TV ekranlarında yayınlanan “Bugün Ne Giysem” isimli yarışma proğramında İvana Sert ve yine tasarımcı,modacı olan Uğurkan Erez ve manken Çağla Şikel ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

 

Yarışmada sivri dili ve ağır eleştirileriyle dikkat çeken Hakan Akkaya moda haftası kapsamında düzenlenen İstanbul Fashion Week’te tasarımlarıyla podyumda yer almış ve modaseverlerin beğenisini kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir