Hüseyin Karakullukçu Kimdir Kaç Yaşında ?

Hüseyin Karakullukçu Türk Hukukçudur. 8 Haziran 2011 ve 15 Haziran 2013 yılları arasında Danıştay Başkanlığı görevini yerine getirmiştir. Sonradan görevinin yerine Zerrin Güngör gelmiştir. Giresun’un Görele ilçesinde 1948 yılında dünyaya gelmiştir ve çok başarılı bir Hukukçudur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

 

Hüseyin Karakullukçu Adalet Müfettişliği, Adalet Başmüfettişliği, Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Sivas İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2000 yılında Danıştay üyeliğine başlamıştır. Bir çocuk babasıdır. Paris Uluslararası Kamu Yönetimi Enstitüsü mezunudur ve Fransızca bilir. Yaş haddinden dolayı emekli olan bu başarılı Hukukçu sempatik ve sevecen tavırları ile görev yaptığı süreçte herkesin beğenisini toplamıştır.

 

Hüseyin Karakullukçu eşini bir trafik kazasında çok genç yaşta kaybetmiştir. Eşi Nur Hanım’a olan bağlılığını konuşmasında sıkça dile getiren başarılı Hukukçu bu durumdan duyduğu üzüntüyü de aktarmıştır. Oğlunun da kendisi gibi hukukçu olmasını istemiştir fakat oğlu Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Gerçekten sempatik, düzgün ve çok başarılı biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir