İsmet Yılmaz Kimdir Kaç Yaşında ?

İsmet Yılmaz 10 Aralık 1961 tarihinde Sivas’ta hayata gözlerini açmıştır. Siyasetçidir. 1982 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesinde Makine bölümünü başarıyla bitirmiştir. 1987 senesinde ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1990 yılında İsveç’in Malmö kentinde Dünya Denizcilik Üniversitesinde master yapmıştır.

 

Bir süre sonra tekrar Türkiye’ye dönen İsmet yılmaz 2002 yılında Marmara Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmıştır. Yaklaşık 20 sene Devlet dairelerinde ve özel sektörde Mühendis ve Müşavirlik yapmıştır. İsmet Yılmaz 31 Aralık 2002 tarihinde Denizcilik Müsteşarlığına Müsteşar olarak atandı. 8 Mayıs 2007 yılında görev süresi sona erdi. Müsteşar olarak yaklaşık 5 sene görev yapan İsmet Yılmaz 22 Temmuz 2007 tarihin de Ulaştırma Bakanlığına getirildi. Ancak bu görevi çok kısa sürdü.

 

31 Ekim 2007’de Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı görevine getirildi. Daha sonra Sivas Milletvekili olarak TBMM’ye girmeyi başardı. 7 Temmuz 2011’den bu yana Vecdi Gönül’ün yerine Milli Savunma Bakanı olarak görev yapmaktadır. İsmet Yılmaz evlidir ve 3 evladı bulunmaktadır.

3 Yorum

Yorum Yapın
  1. c7alışmalarını destekliyorum ,takip de edyrioum ; başarılı buluyorum .İlgine7 e7alışma ama değişik dillerde olanlarıda eklesen (enterasan olan dillerde ) latin alfabesi kullanmayan diller tamamlayıcı olabilir.

    • ONUR ACAR diyor ki: 12 Mart 2011, 19:01bandırmalı olarak sendmsevie bir denizci olarak kesinlikle kabul edemediğim bir olay. sektf6rfcn f6ncfc okulları bile bu konuda tecrfcbeli eğitmen ve f6ğretmenler bulamazken Balıkesir dcniversitesi hangi bilgi birikimine gfcvenerek bu yfckfcn altına giriyor. seyir derslerini balıke7ılar makine derslerinide araba tamircilerimi verecek? eğer amae7 e7ocukları okula alalım verebildiğimizi verelim sonra da piyasaya bırakalım ise bu okulda okuyacak e7ocukların gfcnahı ne. bu kararı alanlar, alınması ie7in e7abalayanlar yada altına imzasını koyanlar ticari denizcilikten ne kadar anlıyorlar. kae7 yıllık denizcilik tecrfcbeleri var. deniz bardakta gf6rfcndfcğfc gibi duran bir sıvı değildir. sırf armatf6rler zabitan maaşlarını dfcşfcrmek isteği ie7in arzı arttırmaya e7alışıyorlar. itfc, dokuz eylfcl, katfc gibi okullara kapasite arttırma talebiyle gidiyorlar. istekleri kabul olmayınca kendi okullarını ae7ıyorlar veya başka fcniversiteler altında ae7ılacak fakfcltelere destek veriyorlar yada farklı bf6lfcm mezunlarına gemide e7alışabilir izinleri veriyorlar. bu sebeplerden yıllardır piyasaya ehil olmayan zabitler yetiştiriliyor. gf6nfcl isterki yeni ae7ılan fakfclte f6ğrencilerine, biz mezun edelimde mesleği gemide de f6ğrenirler mantığıyla ders vermesin. gf6nfcl isterki kaliteli, deniz tecrfcbesi olan bir kadroyla eğitim-f6ğretime başlarlar ve ben burada sf6ylediğim herşeyden pişman olurum onur acar gemi makineleri işletme mfchendisi uzakyol 2. mfchendis

  2. Diyanete neden her sene bu kadar fazla memur alınıyor. Diyanete 10000 memur alınırken Matematik mezununun glmibieresi gereken TUİK ve TUBITAKA a sadece 4 memur alınıyor. Bu nasıl bir adalettir. Bir fclkede bilim bu kadar mı az desteklenir. Tamam imam olacak tabiki buna lafım yok dindar bir gene7lik olması gerekiyor bu iyi bir şey. Ancak sen bir kuruma 10000 kişi alırken diğer bilim kurumuna 4 kişi alırsan bu adaletsizlik kul hakkı yemektir. Bir matematik mezunu bilim adamı olarak bilim merkezlerinde e7alışması gerekirken gidip f6ğretmen olmaya e7alışıyor formasyon almanın peşinde koşuyor. Amerikada matematik mezunuyum deseniz el fcstfcnde tutulur bilim merkezlerine anında yf6nlendirilirsiniz. Bunları dfcşfcnmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.