Jefferson Farfan Kimdir Kaç Yaşında ?

Tam ismi ; Jefferson Agustín Farfán Guadalupe ‘ dir.  Aslen perulu olan  bir futbolcu olup  26 Ekim  1984 yılında doğmuştur. Küçük yaşlardan bu yana futbola yeteneği olduğu keşfedilen Jefferson Farfan , Futbol kariyerine  2001 yılında  Alianza Lima takımında forma giyip , profesyonel olarak  başlamıştır.

 

Jefferson Farfan  takıma alınma sebebi olan müthiş yetenekleri ile  bir çok takım  tarafından  dikkatleri üzerine çekti.  İlk olarak  Guus Hiddink ‘in teknik direktörlüğünü yaptığı takım olan PSV Eindoven’ a  2 milyon euro karşılığında transferliği yapıldı.

 

Orada da  müthiş performanlar ile gözleri büyülemeyi başaran  Jefferson Farfan , kısa süre içerisinde shalke takımı tarafından beğenilip , shalkeye alınmak istendi.   Tam olarak  5 Haziran 2008 tarihinde   10 milyon euro bond servis ödenerek Shalkede resmi olarak forma giymeye başladı. Günümüz de halen  oyuncu  olup  , Dünyanın en büyük takımlarından birisi olan  Shalke ‘ de forma giymektedir.  Jefferson Farfan , futbol hayatı boyunca  61 defa  Peru forması giymiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir