Levent Yüksel kimdir Kaç Yaşında ?

Levent Yüksel; 21 Ekim 1964 tarihinde Antalya’da doğdu. Sezen Aksu’nun yetiştirdiği Türkiye’nin en eşsiz yorumcularından ve en yetenekli gitaristlerinden biridir. Çok küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlayan Yüksel, orta öğrenimini tamamladıktan sonra müzik hayatına profesyonel olarak devam etme kararı alarak İstanbul’a yerleşti ve İstanbul Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümü’nde okumaya başladı. Daha konservatuardayken ünlü vokallerle çalışmaya başlayarak adını duyurdu.

 

Levent Yüksel, ilk albümü için Sezen Aksu ve Uzay Heparı ile çalıştı. 21 Mart 1993 yılında Med-Cezir albümünü çıkardı. Bu albümle çok geniş kitlelerin dikkatini çekerek, albümden Med Cezir, Kadınım, Tuana, Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk gibi şarkılar efsaneleşmiş ve günümüzde hâlâ sevilerek dinlenmektedir.  Toplam 7 adet solo albüm çalışması olan Yüksel, 2006 yılında çeşitli Türk kadın sanatçıların şarkılarını seslendirdiği Kadın Şarkıları adlı bir albüm yayınlamıştır.

 

Levent Yüksel 1990 yılında sanatçı Sertab Erener’le evlenerek 1996 yılında boşanmıştır. Boşanmalarının ardından “Sertab ile yaşadıklarımız herkes için örnek alınacak bir evlilik, örnek bir boşanma ve örnek bir ayrılıktır.” açıklamasını yapmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.