Malik Yolaç Kimdir Kaç Yaşında ?

     Malik Yolaç; 1922 yılında Malatya’da dünya gelmiştir. Mesleği Türk Siyasetçisidir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Mutlu bir birlikteliği vardır. Çocukluk yılları hiçte sıkıntılı geçmemiştir varlıklı bir ailede büyümüştür ve ekonomik açıdan hiçbir sıkıntısı olmamıştır. Siyasetçilik dışında Armatörlük ve Gazetecilik mesleklerini yaptı.

 

Ortaöğretim öğrenimini koyu Fenerbahçeli olmasına rağmen İstanbul Galatasaray Lisesinde tamamlamıştır. Küçükken çok yaramaz olan Çelik; “Liseyi bitirdik bitirmesine ama biraz bokslu bitti” kelimelerini kullandı. Bu kavgaların Fenerbahçe yüzünden olmadığını dile getirdi. İnsanlar çaba göstererek siyasete girerler Çeliğin kendisinin çaba göstermeden girdiğini dile getirdi. 1961 seçimlerinde AP den İstanbul Milletvekili olmuştur.

 

Meclise girdikten sonra bağımsızların başkanı olmuş ve onları yönetmiştir. Malik Yolaç 25 Aralık 1963’te kurulan 10. İnönü Hükümetinde Devlet Bakanlığı yapmıştır. Günümüzde siyasetten uzak durmaktadır. Ailesi ile şuanda mutlu bir hayat yaşamaktadır. Oğlunun okuması için elinden geleni yapacağını dile getiren Çelik okumak çok güzel bir şey herkes okumalı dedi. Siyaset hayatındayken farklı  görevler üstlenmiş ve hepsinin üstünden başarılı bir şekilde gelmiştir. Malik Yolaç’a bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluk diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir