Mehmet Baransu Kimdir Kaç Yaşında Hangi Takımlı ?

Iğdırlı bir aileye mensup olan Mehmet Baransu 1977 yılında dünyaya gelmiş araştırmacı gazetecidir. Kariyerine Taraf gazetesinde muhabirlik ve köşe yazarlığı görevleri ile devam eden Baransu yaptığı haberlerle gündeme bomba gibi düşen bir isim olmuştur. Lise öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Baransu daha sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim görmüştür.

 

Mesleğine Akşam gazetesinde stajyer olarak başlamış okulun ajansında ve 32. Gün programında bir süre çalıştıktan sonra da Aksiyon dergisine geçmiştir. Baransu Marmara Üniversitesi’nde aldığı yüksek lisans eğitimini tamamlamak için ABD’de “Amerika’da çocuk cinayetleri ve medya” adlı tezi üzerine çalışmıştır. Bir süre ABD’de kalan Mehmet Baransu daha sonra Türkiye’ye dönmüş önce Hürriyet gazetesinde çalışmış daha sonra da yeni kurulan Taraf gazetesine geçiş yapmıştır.

 

Mehmet Baransu’ya, Taraf gazetesinde yaptığı bir çok haber nedeniyle davalar açılmış bu davaların sebebi ise “soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek” olmuştur. Bir çok haberi için ödül alan başarılı gazeteci Mehmet Baransu aynı Karargah, Mösyö ve Pirus adlı 3 kitap yayımlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.