Mustafa Öncel kimdir?

Mustafa Öncel , 1929 yılında Konya ‘ da doğmuş Türkiye de ün yapmış başarılı bir eczacı ve şu anda oğlunun başkanlığını yaptığı Selçuklu holdingin kurucusu ve Onursal başkanıdır.

 

Eğitim hayatı bir hayli başarılı geçen  Mustafa Öncel ,İstanbul Tıp Fakültesi Eczacılık Okulu’ndan mezun olmuştur. Hayatına Eczacı olarak devam eden Çankırı Devlet Hastanesinde eczacı olarak çalışmaya başamıştır. Belli bir süre eczacılık yapan Öncel , 1956 yılında serbest meslek hayatına geçiş yapmış ve ilk eczanesini Ispartanın Yalvaç ilçesinde açmıştır. Sonrasında Konya ‘ da çalışmaya başlayan eczacı Mustafa Öncel ; öncesinde kurduğu Işık eczanesinin ardından Büyük Eczane ‘ yi kurmuş ve uzun bir zaman serbest olarak eczacılık mesleğini icra etmiştir.

 

Mustafa Öncel , gerek girişimci ruhu gerekse azimli davranışlarıyla başarılı olmuş ve meslek hayatında sürekli kendini ve ülkesini yükseltmiştir. Oğlu da onun bu karakterlerini örnek almışı ve bundan yola çıkarak Selçuklu Holdingi kurmuştur. Aynı zamanda Mustafa Öncel Türkiyenin ikinci nesil eczacılarındandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.