Nazlı Ilıcak Kimdir Kaç Yaşında ?

Nazlı Ilıcak , 1944 te Ankara ‘ da doğmuş Türk gazeteci ve siyasetçidir. Gençliğinde , Notre Dame de Sion Fransız Lisesinde okumuş ve Lozan Üniversitesinde Siyasal Bilimler Fakültesine  gitmiştir. Belli bir dönem Kemal Ilıcak ile evlenmiştir ve eşinin gazetesinde başyazar olarak yazmaya başlamıştır.

 

1999 yılında Türkiye genel seçimlerine katılmış ve  Fazilet Partisi’nden İstanbul milletvekili olarak seçilmiştir. Yemin töreni esnasında Partisinin üyesi olan Merve Kavakçının törene türbanlı katılmasına eşlik etmiştir. Nazlı Ilıcak , Yaptığı bu davranış yüzünden Anayasa mahkemsesinden milletvekilliği düşürülmüş ve 5 yıl boyunca siyasetten uzaklaştırılmıştır. Sonrasında Akparti ‘ den aday olmuş ancak seçilememiştir.

 

Birçok gazetede yazarlık yapan Ilıcak , 2014 yılında Sabah gazetesine geri dönmüştür. Babası da kendisi gibi demokrat ve siyasetçidir. Görüşleri gereği birçok gazete ile yollarını ayırmıştır.  İdealist bir kişiliğe Sahip olan Nazlı Ilıcak , 17 aralık 2013 tarihinde olan yolsuzluk olaylarında bakanların istifa etmesini savunmuş ve yazmıştır. Şu an bir program sunucusu olarak çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.