Nazlı Tolga Kimdir ?

Türk haber spikeri Nazlı Tolga; 8 Kasım 1979 Ankara doğumludur. İstanbul Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olan Nazlı Tolga üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlamış ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.

 

KANALD bünyesinde staj yapan Nazlı Tolga 1998 yılında habercilik kariyerine başlamıştır. Dış haberler servisinde çalışmaya başlamış; Tuncay Özkan’ın Genel Yayın Yönetmenliği’nde gün arası ve gece haberlerini sunmaya başlamıştır. Skytürk ekranlarında önce Gündem ardından da Haber Masası isimli akşam kuşağı programlarını hazırlayıp sunan Nazlı Tolga  SHOWTV ekranlarında gün arası ve gece haberleri dışında birçok özel röportajın altına da imzasını atmıştır. 2008 yılında FOX TV Ana Haber Spikeri olarak ekranlarımıza taşınmıştır. Bir medya eğitim merkezinde spiker adayları için 3 yıl kadar dersler vermiştir. Başarılı spiker ekranlardaki performansıyla genç yaşında sayısız ödül almıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Ödülleri Yılın En İyi Spikeri; Ayaklı Gazete Yılın En İyi Kadın Spikeri; Altın Aslan En Başarılı Haber Bülteni Sunucusu gibi.

 

TV seyircisinin gönlüne taht kurarak, çok kısa zamanda her yaştan seyirciye haberi sevdirmeyi başaran Nazlı Tolga Hollandalı nişanlısı Lawrence ile geçtiğimiz Ağustos ayında hayatını birleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.