Neymar Kimdir Kaç yaşında ?

Neymar da Silva Santos Júnior ya da kısaca Neymar 5 Şubat 1992 yılında Brezilyanın Mogi das Cruzes, kentinde doğdu. Genellikle Sol açıkta ve forvette oynamaktadır. Futbola 2003 yılında Santos altyapısında başlamıştır. 2009 yılında bu takımda profesyonel olmuştur. Yine 2009 senesinde Brezilya da en iyi genç futbolcu ödülünü aldı. 2011 ve 2012 ‘de 2 defa üst üste Güney Amerika da yılın futbolcusu seçilmiştir.

2010 yılından itibaren Santosta düzenli olarak forma giyen Neymar gösterdiği mükemmel performansla başta Barcelona, Real Madrid, Chelsea olmak üzere birçok Avrupa takımının dikkatini çekti.  Özellikle Chelsea Neymar ile yakından ilgilendi. Bu transfer için Santos kulübüne 17 Milyon Paund bonservis bedeli önerdi.

Ancak Neymar çeşitli nedenlerden dolayı o sezon Chelsea’ye gitmek yerine kulübünde kalmayı tercih etti. 25 mayıs 2013 tarihinde de 57 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Barcelona’ya transfer oldu. Bu transferi Barcelona ve Santos resmi siteleri dünyaya duyurdular. Barcelona Neymar’ı transfer ederek Ezeli rakibi Real Madrid’e de bir çalım atmış oldu.

10 Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.