Nik Xhelilaj Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi Kim ?

5 Mart 1983 doğumlu yetenekli oyuncu nik xhlilaj, tirana güzel sanatlar fakültesinde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 32. Moskova uluslararası film festivalinde “the Albania’n” filmindeki rolü ile 2010 yılında priştine uluslararası film festivali ve 47. Altın portakal film festivalinde en iyi oyuncu seçildi.

 

Türkiye’de rol aldığı kayıp şehir dizisindeki kadir karakteri ile izleyicinin büyük beğenisini toplayan nik xhlilaj, İstanbul’a göç eden 5 kardeşli bir ailenin büyük çocuklarından biri olarak iyi bir performans sergiliyor. Dizide abisinin sevgilisi olan bir kadına sevdalanan Kadir’i oldukça gerçekçi bir şekilde canlandırıyor.

 

Kayıp şehir dizisinde futbolcu bir abisi olan Kadir’i canlandıran nik xhlilaj, çalıştığı kuru temizleme firmasının hem çalışanı hem de güvenlik görevlisi gibi görev almaktadır. Çalışma arkadaşlarından biri ile sevgili olan kadir, tam evlenme arifesinde olaylı bir şekilde ayrılmak durumunda kalır. Kayıp şehir dizisiyle şöhreti yakalayan ve başrol oynadığı “üç yol” filmiyle priştine uluslararası film festivalinde ödül almıştır. Toplu mezarlardan kayıpları çıkaran “şair Bünyamin’i” canlandıran genç oyuncu ‘en iyi erkek oyuncu’ ödülünü almıştır.

Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir