Rüzgar (Nil) Erkoçlar Kimdir? Biyografisi

Rüzgar (Nil) Erkoçlar, 1986 yılının Mart ayında İstanbul’da doğdu. Oyunculuk ve fotomodellik yapan Erkoçlar, oyunculuğa on yaşında rol aldığı reklam filmleri ile başladı. O zamanın ünlü olan Molped reklamları ile adını duyuran Rüzgar Erkoçlar dizi hayatına ise başrolünü Berna Laçin’in oynadığı Seni Yaşatacağım adlı dizi ile başlamıştır. Daha sonra Emret Komutanım, Bütün Çocuklarım gibi yapımlarda adı geçen Erkoçlar, son olarak geçirdiği ameliyatla erkek olması ile gündeme gelmiştir.

2013 yılında bir dizi ameliyat ve hormon tedavisi ile cinsiyet değiştiren Nil Erkoçlar ismini de Onur Rüzgar olarak değiştirmiştir. Cinsiyet değişimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Erkoçlar, içinde hapsolduğu bir kalıptan kurtulduğunu artık çok daha özgür hissettiğini söylüyor. 26 senedir kadın bedenine hapsedilmiş bir erkek gibi hissettiğini vurgulayan Erkoçlar, “Ben kendimi tanımaya başladığımdan beri erkek olduğumu biliyordum, artık bu kalıptan kurtulmam gerektiğine karar verdim ve hormon tedavilerinden sonra cinsiyet değiştirme ameliyatına girdim. Artık kuşlar kadar hafifim.” söylemlerinde bulunuyor.

Son olarak ismini ve kimliğini değiştirmek için verdiği hukuk mücadelesini kazanan Nil Erkoçlar artık mavi bir kimliğe sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.