Sadık Çiftpınar Kimdir Kaç Yaşında ?

Sadık Çiftpınar ,  Adana’nın Seyhan ilçesinde 1 Ocak 1993  tarihinde doğmuştur. Futbolu nasıl sevdiği   nasıl başladığı konusunda bir soruya cevaben ,  ailesinin hala yaşadığı yer olan Adana Seyhan’ da  oturduğu  muhitte bazı  çocuklar  olduğunu bu  çocukların ağızlarının bozuk  küfürbaz olduğunu söyleyen  ünlü futbolcu Sadık Çiftpınar   ağzı bozuk olan kişiler ile birlikte olmaması gerektiğini bunun  için birşeyler yapılması gerektiğini düşünmüştüm  dedi.

 

O zamanlar  okula da  devam eden Sadık Çiftpınar ,  okul  dışı vakitlerinde  futbola yöneldiğini  ve  oldukça  hoşuna  gittiği için devam ettiğini söylemiştir.  İlk  resmi kariyeri ise  annesinin Adana  Seyhan spor da çalışan  bir   tanıdığı  olması  ile başlamıştır. Klübe giren Sadık Çiftpınar  kısa süre içerisinde  yeteneklerini sunup beğenileri  üzerinde  toplamış   ve hayatındaki  ilk yükselişini de bu takımdan sonra göstermiştir.

 

Daha sonra Galatasarayın A2 takımında ,  Trabzon Akçabat FK  , Milli takımda oynamaya başlayan  Sadık Çiftpınar halen t  Tranbzon Akçababat FK  oynamaktadır. Oyuncunun yeteneklerini sergilediği  en büyük maç ise  2013 yılında U20’de  takım kaptanlığı yaparken  oynadığı maçtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.