Sanem Çelik Kimdir Kaç Yaşında ?

18 Mayıs 1975 İstanbul doğumlu olan Sanem Çelik, Türk tiyatro, sinema ve TV oyuncusudur. Aynı zamanda dansçılık da yapmıştır. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi’nde bale eğitimi alan güzel oyuncu kariyerine dansçı olarak başlamıştır. Daha sonra tiyatro eğitimi alan oyuncu, Yıldız Kenter ve Haldun Dormen’in en sevdikleri öğrenciler arasında yer almaktaydı. Sanem Çelik’in ilk sinema deneyimi, 1996 yılında oynadığı Yaban filmindeki Emine rolüdür.

 

1997 yılında başlayan ve Türk dizi tarihinin en çok konuşulan ve reyting alan yapımlarından biri olan Kara Melek’te başrol oynayarak tüm Türkiye’ye adını duyurmayı başarmıştır. Kara Melek’ten sonra adını en çok duyurduğu yapım ise 2004 yılında yayımlanmaya başlayan Aliye dizisidir. Zengin kadrosuyla televizyon seyircisine sunulan bu dizi reyting rekorları kırarak Türkiye’nin en çok sevilen dizilerinden biri olmuştur.

 

Yönetmen Kudret Sabancı ile adı bir skandala karışan Sanem Çelik bu olayın ardından Amerika’ya gitmiş daha sonra geri dönmüştür.  Şu sıralar ise adı, İskender Paydaş’ın orkestrasında saksafon çalan Toygun Öğün ile anılan Çelik, birlikteliğinden çok memnun görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.