Semih Yuvakuran Kimdir Kaç Yaşında ?

Semih Yuvakuran, 1 Eylül 1963 yılında Bursa’da doğmuştur. Futbolculuk kariyerine 1981 – 1984 yılları arasında Bursaspor’da sol bek pozisyonunda oynayarak başlamıştır. 1984 yılında dönemin Galatasaray teknik direktörü Tomislav İviç’in isteği üzerine Bursaspor takımınından Galatasaray takımında transfer olmuştur. Genelde 3 numaralı formayı giyen

 

Semih yuvakuran 1986 – 1987 sezonunda Galatasaray’ın 14 yıl aradan sonra şampiyon olmasına sebep olan efsane takımın kadrosunda yer almıştır. Mustafa Denizli yönetimindeki Galatasaray takımının Şampiyon Kulüpler Kupası’nda yarı finale çıkmasında büyük bir rol oynamıştır. Toplamda 25 kez milli formayı giyen Yuvakuran, 1989 – 1990 sezonunun sonunda Fenerbahçe takımına transfer olmuştur. Galatasaray takımındayken başarıdan başarıya koşarken Fenerbahçe takımında aynı başarıyı gösterememiştir.  Ve Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra bir daha milli takıma girememiştir. 2004  yılının Kasım ayında Gebzespor teknik direktörlüğüne getirilmiştir. 2012 yılında Türkmenistan’ın FC Balkan takımının başına geçerek, takımın 12 puan geride olmasına rağmen şampiyon olmasını sağlamıştır.

 

SemihYuvakuran, uzunca bir süre Kanal 7’de spor haberlerini sunmuştur ve Fenerbahçe Tv’de Maça Doğru Programı’nda yorumculuk yapmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir