Serkan Çağrı kimdir? Kaç yaşında?

Serkan Çağrı 1976 yılında Keşan’da doğmuştur. İlköğretim ve ortaöğretimi burada okumuştur. Yedi yaşındayken klarnet çalmaya başlayan müzisyen on üç yaşına geldiğinde geleneksel Erguvan Festivali kapsamında düzenlenen yaş ortalamasının çok fazla olduğu En İyi Klarnet İcracısı Yarışmasında özel ödüle layık görülmüştür. Daha sonra Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı’nda lisans öğrenimine başlamıştır. Üç yıl sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı’na geçiş yaparak öğrenimini burada tamamlamıştır. Aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Dört yıl boyunca klarnet öğretmenliği yapmıştır.

 

Serkan Çağrı şu anda Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Bölümünde klarnet derslerine girmektedir. Yurtiçinde ve uluslararası kültür ve müzik festivallerinde Türk müziği tanıtma topluluklarında yer almıştır. Bir zamanlar üyesi olduğu Grup Laçin Yılın En İyi Müzik Grubu seçilerek, Altın Kelebek Ödülüne layık görülmüştür. Klarnetin Avrupa ve Türkiye’deki Tarihsel Gelişimi konusunda çeşitli yazılar yazmıştır.

 

Ünlü marka AMATİ-DENAK” a Serkan Çağrı tarafından tavsiye edilen yeni perde tasarımını kullanarak alet üretmişlerdir. Buna Serkan Çağrı Model denilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.