Simge Tertemiz Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi Kim ?

Simge Tertemiz, 1988 yılının sonlarına doğru Eylül ayının 9. gününde dünyaya ilk gözlerini İskenderun, Hatay’ da açmıştır. Meslekleri arasında sunuculuk, mankenlik ve oyunculuk yer almaktadır. Tertemiz’in hayatı ve kariyerine bakacak olursak, ilkokul ve ortaokulunu Yahya Kema Beyatlı İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Ardından  Eskişehir’de bulunan Nuri Cıngıllıoğlu Anadolu Üniversitesi’nin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde halen öğrenimini sürdürmektedir.

 

Simge Tertemiz, 2002 yılında ise bir güzellik yarışması olan Best Model Of Turkey yarışmasında gelecek vaadlerini sürdürebileceği bir misyon ödülüne layık görülmüştür. Ardından yine aynı adlı 2004 yılında yapılan güzellik yarışmasında ise birinciliği elde etmiştir ve güzelliğini Türkiye’de tescil etmiştir. Daha sonrasında ise tüm dünya ülkelerinin bir arada bulunduğu güzellik yarışması Best Model Of The World güzellik yarışmasında ise dördüncülüğü elde ederek dünya üzerinde de güzelliğini kanıtlamıştır. Aynı zamanda 2004 yılında yapılan Miss Tourism adlı aynı şekilde olan yarışmadan ise beşincilik ile ayrılmıştır.

 

Simge Tertemiz’in oyunculuk kariyerinde ise yalnızca Çılgın Dersane ve Çılgın Dersane Kampta filmlerinde oynaması ile vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir