Taşkın Çalış Kimdir ?

Taşkın Çalış 25 Temmuz 1993 yılında Almanya’nın Wetzlar kasabasında Türkiye’den göç eden İşçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Futbolcudur. Orta saha ve bek mevkiilerinde oynayabilmektedir. Futbola Alemannia Aachen alt yapısında başlamıştır. Alt yapıda gösterdiği performansla Gelecek vaat etmiştir.

 

Almanya ligi ekiplerinden Borussia Mönchengladbach’ tan teklif alan Taşkın Çalış bu takımın alt yapısına gitme kararı almıştır. Ardından Türkiye A genç millî takımı yetkilileri tarafından izlenmeye başlanmıştır. Yetenekleri ile dikkat çeken Taşkın Çalış Türkiye A genç millî takımına davet edilmiştir. İlk defa 26 Ağustos 2009 tarihinde Türkiye A genç millî takımı formasını Portekiz U-17 A genç millî takımına karşı giymiştir.

 

Borussia Mönchengladbach külünde A takımına yükselmeden Türkiye’den pek çok teklifler almaya başlamıştır. 2011 – 2012 sezonunda Süper toto süper lig takımlarından Gaziantepspor’a 500.000 € Bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştur. Bu kulüple 5 yıllık kontrat imzalamıştır. Ancak 2013 – 2014 sezonunun devre arasında Bursaspor’a gitmiştir. Genç futbolcu halen bu takımda forma giymektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.